چهارشنبه, ۱۶ دی, ۱۳۹۴ ۲۲:۳۷

تجزیه و تحلیل داده ها

«با شناخت درست از گذشته، آینده را می توان پیش بینی کرد»

امروزه با پیشرفت فناوری ها، به ویژه فناوری های مرتبط با اطلاعات و ارتباطات، حجم عظیمی از داده ها در حال تولید در شبکه های ارتباطی و اطلاعاتی هستند و یکی از ضرورت های موفقیت های کسب و کارها، حتی در مقیاس کوچک، امکان بهره گیری از این اطلاعات و داده هاست. مدیران کسب و کارهای مختلف، می دانند که جمع آوری اطلاعات و داده ها از مشتریان و مخاطبان یک شرکت، یکی از عوامل مورد نیاز برای رشد و توسعه این شرکت هاست. اما این فقط نصف مسیر است. اگر داده ها فقط جمع شوند و بلا استفاده بمانند، عملا هدف اصلی از جمع آوری این اطلاعات، برآورده نشده است. گام مهمی که پس از جمع آوری داده ها و اطلاعات می بایست برداشته شود، استخراج دانش از اطلاعات و ملموس تر کردن داده های جمع آوری شده، برای استنتاج قواعد و نتایج کاربردی است.

فرآیندهای داده کاوی ایران BPM، رسیدن به این هدف را تسهیل می کند. این فرآیندها به معنی استخراج اطلاعات گرانبها از حجم عظیم معادن داده هاست. فرآیندهای داده کاوی ایران BPM دو راهکار مشخص ارائه می کند:

  1. ارائه گزارشات مستند برای حل مشکلات کسب و کار شما
  2. ارائه راهکار نرم افزاری با طراحی سیستم پشتیبان تصمیم گیری

فرآیندهای داده کاوی ایران BPM می تواند در حوزه های زیر خدمت رسانی کند:

  • سیستم های مدیریتی، مانند مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) و مدیریت ارتباط با تأمین کنندگان (SRM)
  • سیستم های بانکی، مثلا تخصیص اعتبار به مشتریان و طبقه بندی آن ها
  • برنامه ریزی و مکان یابی، مثلا چینش داخلی فروشگاه های بزرگ و یا تخصیص امکانات شهری
  • علوم پزشکی، مثلا پیش بینی خطرات احتمالی ناشی از یک عمل جراحی خاص
  • و ……

همچنین واضح است که عدم قطعیت جزء جدانشدنی بسیاری از فرآیندها و برنامه هاست. لذا پیش بینی و برآوردی دقیق از آن ها امری بسیار ضروری به نظر می رسد. گروه ایران BPM با استفاده از الگوهایی فرآیندمحور و به کارگیری جدیدترین روش ها، می تواند به پیش بینی و برآورد دقیقی از مباحث احتمالی موجود در سازمان شما دست یابد. هدف اصلی ایران BPM از این کار، افزایش کیفیت و دقت در تصمیم گیری به منظور دستیابی به اهداف راهبردی، میان مدت و عملیاتی سازمان هاست.


وضعیت:
بدون دیدگاه
۴۸۴ بازدید
برچسب ها:
بدون برچسب